Fiilada Fiber Patch Codsiga fiilada indhaha:
isgaarsiinta fiber network fiilada indhaha
shabakadda helitaanka internetka ee fiber broadband
CATV, qalabka fiber-ka, fiber LAN
Fiilada indhaha ee Fiber Patch Fiilada: Soo koobid:
Ku saabsan isku xirka Fiber optic, ITU waxay ugu yeertaa nooc ka mid ah qaybaha iftiinka aan firfircoonayn kaas oo si adag ugu xidhi kara laba ama in ka badan oo xariiqyo fiilooyin ah laakiin aan had iyo jeer ahayn. Waxay samayn kartaa isku xidh dhow oo fiilada fiilooyinka ah waxayna samayn kartaa gudbin cajiib ah oo tamarta iftiinka ah.
Fiilada Fiber Patch Fiilada indhaha Noocyada ikhtiyaariga ah:
FC, SC, ST, LC, MTRJ, MU, SMA, FDDI, E2000, Sc/pc
| nooca | Lumista Gelinta QARANKA | Lumista Gelinta GANACSI | Lumis Gelinta OUR | Lumis Soo Celin ah QARANKA | Lumis Soo Celin ah GANACSI | Khasaaraha Soo Celinta OUR |
| PC | ‹ 0.3dB | ‹ 0.2dB | ‹ 0.1dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| UPC | ‹ 0.3dB | ‹ 0.2dB | ‹ 0.1dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| APC | ‹ 0.3dB | ‹ 0.2dB | ‹ 0.1dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
Xogta ku tiirsanaanta farsamada (tijaabo)
| Shayga tijaabada ah | Xaaladda tijaabada |
| Iska caabin qoyan | Heerkulka: 85º:C/qoyaan qaraabo ah 85%/14 maalmood/lumitaan gelinta ‹ 0.1dB |
| Isbeddelka heerkulka | Heerkulka-40º:C~+75º:C/qoyaan qaraabo ah 10%-80% /42 ku celcelin/14 maalmood/ luminta gelinta ‹ 0.1dB |
| Biyo ku rid | heerkulka 43ºC, /PH5.5, / 7 maalmood / luminta gelinta ‹ 0.1dB |
| firfircooni | Lug 1.52mm/soo noqnoqosho 10Hz ~ 55Hz, / X?Y?Z saddex jiho: 2 saacadood / lumis gelinta? 0.1dB |
| Laabista culayska | 0.454kg oo culays ah/goobo 100 oo lumis gelinta ah ‹ 0.1dB |
| leexashada culayska | 0.454kg oo culays ah/10 goobood/ luminta gelinta ‹ 0.1dB |
| Iska caabinta adkeysiga | 0.23kg jiidid (faybar qaawan), 1.0kg (oo leh qolof) gelinta 0.1dB |
| shaqo joojin | 1.8m sare, saddex jiho, 8 jiho kasta/lumitaan gelinta ‹ 0.1dB |
| Heerka tixraaca | Bellcore TA-NWT-001209 luminta gelinta ‹ 0.1dB |