Xidhiidhiyaha Din ee 7/16 waxaa si gaar ah loogu talagalay saldhigyada saldhigga bannaanka ee nidaamyada isgaarsiinta moobaylka (GSM, CDMA, 3G, 4G), oo leh awood sare, lumis hoose, danab hawlgal oo sarreeya, waxqabad biyo-celin oo qumman oo khuseeya deegaanno kala duwan. Way fududahay in la rakibo waxayna bixisaa xiriir la isku halleyn karo.
Xidhiidhiyayaasha Telsto 7/16 Din waxaa laga heli karaa jinsi lab ama dheddig oo leh 50 Ohm impedance. Xidhiidhiyayaashayada 7/16 DIN waxay ku diyaar yihiin noocyo toosan ama midig ah, iyo sidoo kale, 4 god oo flange ah, bulkhead, 4 god oo guddi ah ama xulashooyin ka yar. Naqshadahan isku xidhka 7/16 DIN waxaa laga heli karaa hababka isku xidhka, qalooca ama alxanka.
● IMD hooseeya iyo VSWR hooseeya waxay bixiyaan waxqabad nidaam oo wanaagsan.
● Naqshad iskeed u muuqata waxay hubineysaa fududaynta rakibidda iyadoo la adeegsanayo qalabka gacanta ee caadiga ah.
● Gasketka hore loo diyaariyey wuxuu ka ilaaliyaa boodhka (P67) iyo biyaha (IP67).
● Kontaroolaha dhexe ee naxaasta/Ag lagu dahaadhay iyo kontaroolaha dibadda ee naxaasta/Teri lagu dahaadhay waxay bixiyaan iska caabin koronto oo sare iyo iska caabin daxaleed.
● Kaabayaasha Wireless-ka
● Saldhigyada Saldhigga
● Ilaalinta Hillaaca
● Isgaarsiinta Dayax-gacmeedka
● Nidaamyada Anteenada

Moodel:TEL-DINF.12-RFC
Sharaxaad
Xidhiidhiyaha DIN ee dheddigga ah ee fiilo dabacsan oo 1/2" ah
| Waxyaabaha iyo Dahaadhka | |
| Xiriirka dhexe | Dahaadhka Naxaasta / Lacagta |
| Dahaarka | PTFE |
| Jidhka iyo Konduriyaha Dibadda | Naxaas / daawaha lagu dahaadhay saddex-daawadood |
| Gasket | Cinjirka Silikoon |
| Astaamaha Korontada | |
| Astaamaha Impedance | 50 Ohm |
| Kala duwanaanshaha Soo Noqnoqoshada | DC~3 GHz |
| Iska caabinta dahaarka | ≥5000MΩ |
| Xoogga Dielectric | 4000 V rms |
| Iska caabbinta xiriirka dhexe | ≤1.0mΩ |
| Iska caabbinta xiriirka dibadda | ≤0.4 mΩ |
| Lumista Gelinta | ≤0.08dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.08@-3.0GHz |
| Heerkulka kala duwan | -40~85℃ |
| PIM dBc(2 × 20W) | ≤-160 dBc(2×20W) |
| Biyo ma galeen | IP67 |
Tilmaamaha Rakibaadda ee N ama 7/16 ama 4310 1/2″ fiilo aad u dabacsan
Qaab-dhismeedka isku xidhka: (Sawirka 1)
A. lawska hore
B. lowska dhabarka
C. gasket

Cabbirka jarista waa sida ku cad jaantuska (Sawirka 2), fiiro gaar ah waa in la bixiyaa marka la jarayo:
1. Dusha sare ee ugu dambeysa ee qalabka korontada gudaha waa in la kala furfuraa.
2. Ka saar wasakhda sida miisaanka naxaasta iyo burr dusha sare ee fiilada.

Isku-dubaridka qaybta shaabadaynta: Ku xidh qaybta shaabadaynta ee ku teedsan koontaroolaha dibadda ee fiilada sida ku cad jaantuska (Jaantuska 3).

Isku-dubaridka lowska dambe (Jaantuska 3).

Isku dar lawska hore iyo kan dambe adigoo xoqaya sida ku cad jaantuska (Jaantusyada(5)
1. Kahor intaadan xoqin, lakab saliid saliidayn ah ku mari giraanta o-ring.
2. Ku xidh lawska dambe iyo fiilada meel aan dhaqdhaqaaq lahayn, Ku xidh lawska ugu weyn ee qolofka dambe. Ku xidh lawska daanyeerka ee qolofka dambe. Isku-dubaridku waa dhammaaday.

Kusoo dhawoow soo bandhigidda alaabtayada. Sharaf ayay noo tahay inaan kuu soo bandhigno isku xiraha 7/16 Din!
Xidhiidhiyahayaga 7/16 Din waxaa loogu talagalay saldhigyada saldhigga ee bannaanka ee nidaamyada isgaarsiinta moobaylka, wuxuuna khuseeyaa heerarka isgaarsiinta moobaylka ee kala duwan sida GSM, CDMA, 3G, 4G, iwm. Waxay leedahay awood sare, lumis hoose, danab shaqo oo sarreeya, waxqabad biyo-celin oo qumman, waxayna si joogto ah uga shaqayn kartaa deegaanno kala duwan.
Xidhiidhiyayaashayada 7/16 Din waxay leeyihiin tignoolajiyad naqshadeed iyo wax soo saar oo horumarsan si loo hubiyo tayo sare iyo isku hallayn. Way fududahay in la rakibo waana la isku halayn karaa in la isku xidho, waxayna dhammaystiri kartaa rakibidda iyo dayactirka waqti gaaban gudaheed, taasoo hagaajinaysa hufnaanta iyo yaraynta kharashyada.
Xidhiidhiyahayaga 7/16 Din wuxuu tixgeliyey xaalado kala duwan oo codsi ah habka naqshadeynta, isagoo hubinaya in la isticmaali karo. Waxqabadkiisa biyuhu wuxuu u suurtogeliyaa inuu si caadi ah u shaqeeyo xaaladaha cimilada ee kala duwan. Intaa waxaa dheer, waxay sidoo kale leedahay astaamaha danab shaqayn sare iyo khasaaro yar, waxayna ilaalin kartaa tayada calaamadaha iyo xasilloonida inta lagu jiro gudbinta masaafada dheer.
Guud ahaan, isku xiraha 7/16 Din waa isku xire tayo sare leh oo loogu talagalay saldhigyada saldhigga bannaanka ee nidaamyada isgaarsiinta moobaylka. Deegaan kasta oo aad ka shaqeyso, waxaan ku siin karnaa xalal isku xir oo hufan. Haddii aad xiisaynayso alaabtayada, fadlan nala soo xiriir si aad u hesho macluumaad dheeraad ah.